Stowarzyszenie Strzebielinek ma zaszczyt zaprosić wszystkich, którym wciąż bliskie są ideały Solidarności, na Spotkanie Koleżeńskie Strzebielinkowców w Strzebielinku i w Gniewinie dnia 18 Sierpnia 2019 roku.
Program spotkania 18 sierpnia 2019 roku (niedziela)
Godzina 10:00 Strzebielinek, Dom Pomocy Społecznej
Spotkanie przy tablicy pamiątkowej na murze dawnego obozu internowanych.
Przemówienia przedstawicieli strzebielinkowców i gości.
Złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową.
Godzina 11:30 Gniewino, Kościół parafialny pod wezwaniem św. Józefa Rzemieślnika
Msza św. w intencji Ojczyzny i zmarłych Kolegów celebrowana będzie przez ks. Dziekana Mariana Miotk.
Msza będzie transmitowana na żywo przez internet (http://www.parafia-gniewino.pl/).
Godzina 12:30 Gniewino, Kościół parafialny pod wezwaniem św. Józefa Rzemieślnika
Muzyka Niepodległa! Koncert edukacyjno-muzyczny. Patriotyczne utwory polskich kompozytorów, którzy w swej twórczości niejednokrotnie kierowali się melodiami ludowymi, oraz kompozytorów lokalnych z Kaszub i Beskidów. Wykonawcy: Urszula Mizia – wiolonczela, narracja; Joanna Karpiel-Jatkowska – śpiew, recytacje; Janusz Kohut – instrumenty klawiszowe; Waldemar Szczypior – instrumenty dęte.
Godzina 13:30 Gniewino, Restauracja Hotelu Mistral Sport, (adres: Sportowa 5, 84-250 Gniewino)
Spotkanie koleżeńskie. Na poczęstunek zaprasza Gmina Gniewino.
Wolne forum: dyskusja i przemówienia gości.
Podczas spotkania będzie możliwość wstąpienia do Stowarzyszenia Strzebielinek. Członkowie zarządu Stowarzyszenia udostępnią chętnym deklaracje członkowskie i postarają się odpowiedzieć na wszystkie pytania.
Godzina 17:00
Zakończenie spotkania i zebranie danych do listy kontaktowej obecnych i tych, którzy nie mogli przybyć.
Kontakt: Jan Skiba tel.: 515 228 787, lub Roman Bielecki i Krzysztof Gąsior: Strzebielinek@gmail.com
Dojazd: Autokar spod dworca w Wejherowie o godzinie 9:00 rano. Po spotkaniu autokar odwiezie uczestników spotkania do Wejherowa. Stowarzyszenie Strzebielinek pragnie gorąco podziękować PKS Gdynia S.A. za udostępnienie autokaru.
Stowarzyszenie Strzebielinek skupia nie tylko byłych internowanych i ich potomków, ale również tych wszystkich, którzy „utożsamiają się z tradycjami walki o wolność, solidarność i niepodległość Narodu Polskiego” (według statutu). Celem Stowarzyszenia jest inspirowanie i propagowanie polskiego patriotyzmu, prowadzenie działań i akcji o charakterze patriotycznym i narodowym, oraz promowanie walki Narodu Polskiego o wolność, solidarność i niepodległość. Stowarzyszenie Strzebielinek konsekwentnie forsuje formułę organizacji otwartej na wszystkich, funkcjonującą ponad bieżącymi podziałami politycznymi.
